Šį karštą ir saulėtą šeštadienį vyko intelektualinis, kultūrinis, mototuristinis ralis „Ryterna modul mototourism rally 2023“. Dalyviai ralio metu turėjo galimybę aplankyti punktus visoje Lietuvoje, kuriuose laukė įvairios užduotys, iššūkiai ir svetingai nusiteikusios vietos ir įstaigų bendruomenės.
Šiais metais Jurbarko rajone buvo galima aplankyti net 4 punktus. Viena motoralio dalyvių stotelių buvo įsikūrusi Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre, Imperatoriškajame Viešvilės pašte. Dar vienas punktas laukė Jurbarko viešojoje bibliotekoje, kur dalyviai turėjo įveikti užduotis apie Jurgį Baltrušaitį. Taip pat dar viena stotelė buvo įsikūrusi Vadžgirio bibliotekoje, kur dalyviai galėjo daugiau sužinoti apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio metus. Ketvirtasis punktas buvo įsikūręs Panemunės pilyje, kur dalyviai palietė Klaipėdos krašto prijungimo 100-metų temą.
Jurbarką atstovavo ir ralyje dalyvavo dvi komandos „Atskalūnas“ ir „Uodais aplipę dantys“. Pasak dalyvių, labiausiai patiko taškas Stepono Dariaus gimtinėje, kur sužinota, kokią transporto priemonę be lėktuvo naudojo Stepono Dariaus kolegos aviatoriai, kai siekė jo paleidimo iš daboklės, taip pat iš ko padarytas asmeninis S. Dariaus suvenyras su nuotraukomis, stovintis ant originalaus jo stalo asmeninių daiktų ekspozicijos kambaryje.
Dėkojame komandoms už Jurbarko krašto atstovavimą ir dalinamės ralio akimirkomis!