Jurbarko rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Tauragės savivaldybės, Šilalės rajono savivaldybės bei Pagėgių savivaldybės administracijomis, įgyvendina projektą „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų infrastruktūros plėtra Tauragės regione“ .

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras prisiėmė atsakomybę už ženklų poreikio ir vietos nustatymą, ženklų turinio parengimą. Projekto vadovė Jurbarko TVIC direktorė Gaiva Mačiulaitienė atsakinga už projekto partnerių veiklų koordinavimą, projekto veiklų savalaikį vykdymą. Projekto administratorė Jurbarko rajono savivaldybės investicinio skyriaus vyr. specialistė Ilma Adomė atsakinga už projekto administracinių dokumentų rengimą.  

Projekto įgyvendinimo metu Jurbarko mieste jau įrengtas info terminalas. Taip pat pastatyti pirmieji informaciniai stendai, kuriuose informacija pateikta lietuvių, anglų kalbomis ir Brailio raštu.   

Projekto įgyvendinimo metu dar planuojama suprojektuoti, suderinti su atsakingomis institucijomis ir įrengti šiuos informacinius infrastruktūros objektus:

  • Informaciniai kelio ženklai Nr. 628, „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“ ir Nr. 629 „Lankytino objekto pavadinimas“ ;
  • Informacinių rodyklių sistema (stulpai su informacinėmis rodyklėmis mieste į lankytinus objektus ir gamtoje žymintys gamtinius takus);
  • Dideli informaciniai stendai apie lankomus objektus;
  • Informaciniai stendai prie gamtos bei istorinių objektų apie savivaldybes jungiantį maršrutą ir lankytinus objektus.

Dauguma šių turizmo informacinės infrastruktūros priemonių bus įrengta šalia lankytinų objektų, esančių saugomose teritorijose Jurbarko, Pagėgių, Tauragės, Šilalės rajono savivaldybėse. Todėl ketinant juos įrengti yra gauti visų šių institucijų sutikimai įrengimui: Regioninių parkų direkcijų, Kultūros paveldo departamento, Automobilių kelių direkcijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros, kuri tikrina, ar įrengiami turizmo informavimo objektai atitinka projekto reikalavimus ženklų vietoms ir turiniui.

Viso projekto metu Tauragės apskrityje planuojama įrengti 828 turizmo informavimo objektus, iš jų 268 bus įrengti Jurbarko rajone. Jų dėka į mūsų kraštą atvykę svečiai galės geriau jaustis ir orientuotis aplinkoje.

                                                                     

Projekto vadovė JTVIC direktorė Gaiva Mačiulaitienė